Náš příběh


Když se mě občas někdo zeptá, jak jsem se ke své práci dostala, tak odpovídám, že jsem jen trpělivě a beze spěchu šla po značkách, které mi život sám maloval do cesty a byla věrná své intuici.

Jmenuji se Kateřina Dubcová a dětství jsem trávila v obklopení papírů, pastelek a nůžek. Ráda jsem tvořila a utápěla se ve světě vlastní fantazie. Na střední škole jsem potkala výtvarnici, která mi s nadšením představovala nekonečnou škálu výtvarných technik a dovedla mě až k hlíně, jejíž potenciál mě nadchl.

Pár let jsem strávila v Londýně, kde jsem se řízením osudu dostala do školy The Hampstead Garden Suburb Institute a dva roky studovala různé umělecké obory. Nejvíce mě však oslovila keramika a sochařina. Pár let jsem pracovala v anglickém výtvarném obchůdku Art 4 Fun, kde se horlivě tvořilo. Po návratu do Čech jsem absolvovala keramickou školu v Kohoutově a stala se lektorem keramiky. Poté mi do života vstoupila tříletá nenahraditelná zkušenost v chráněné dílně v pardubické neziskové organizaci Klub Hurá Kamarád, kde jsem pracovala jako ergoterapeut.

Další značky mi už malovaly vlastní děti. Při rodičovské dovolené se mi nabídlo lektorování v pardubické keramické dílně a také učení angličtiny v několika mateřských školkách. Protože zkušenosti narůstaly, zájem stoupal, práce mě moc bavila a intuice sílila, vybudoval mi můj manžel v našem domě krásnou podkrovní keramickou dílničku s učebnou angličtiny.

Od roku 2014 v ní s nadšením vítám lidičky všech generací a společně se učíme, tvoříme, sdílíme, smějeme se, odpočíváme a rosteme.

Jsem vděčná své rodině za podporu, všem mým malým i velkým zákazníkům za přízeň a Tomu, jenž vede mou intuici za ochranu. Bez všech zmíněných by Mozaika nikdy nevznikla.


Naši lektoři


Jana Půlpánová

Lektorka keramických kurzů pro děti a keramických workshopů.


Helča Kožíšková

Lektorka keramických workshopů pro maminky s dětmi.

Markéta Čermáková

Lektorka keramických workshopů pro děti i dospělé.

Hanka Vrbicová

Lektorka drátenických a keramických workshopů.

Stáňa Zdarsová

Lektorka keramických kurzů pro dospělé i pro děti.